FC Barcelona zdobywa piąty puchar Ligi Mistrzów

08/06/2015 17:41

FC Barcelona wygrała piątą Ligę Mistrzów, pokonując Juventus 3-1, a tym samym drużyna stała się pierwszą w historii drużyną, która zdobyła potrójną koronę, wygrywając Puchar Króla, Ligę i Ligę Mistrzów.

To był niesamowity mecz, mimo, że żadna z drużyn nie była w najlepszej formie, emocje i napięcia towarzyszyły do samego końca. Barcelona silnie rozpoczęła mecz, dzięki bramce Rakitic, po niesamowitej akcji zespołowej. Podanie zostało wyprowadzone przez Iniesta, który został wybrany MVP finału. Gracze Juventus rozpoczęli mecz nieco nerwowo, i mieli trudności z wykonywaniem poprawnych podań. Przez pierwszą połowę zdecydowania dominowała Barcelona, ale bez większego zagrożenia dla bramkarza Buffon.

W drugiej połowie, gracze Juventus wydawali się grać precyzyjniej i rozpoczęli atakować Barcelonę. W ten sposób, w 55 minucie, Morata wyrównał wynik, po rzucie na pustą bramkę, po tym jak Ter Stege obronił rzut wykonany przez zawodnika Tévez. Juventus wydawał się być coraz silniejszy i przestraszył graczy Barcelony. Ale właśnie wtedy gdy gracze Luis Enrique znajdowali się w najgorszym momencie, pojawił się ten co zawsze... Messi. Jego strzał został obroniony przez Buffon, ale odbicie piłki było idealne dla Luis Suárez, który zdobył drugi gol dla Barcelony.

W końcowej fazie meczu, Juventus był blisko zremisowania, ale w tej samej zagrywce, Neymar zdobył trzeci gol dla Barcelony po wielkim kontrataku. To było wspaniałe zakończenie sezonu dla Barcelony, uczciwe zwycięstwo i smutny finał dla Juventus, którzy będą musieli poczekać co najmniej rok, aby ponownie spróbować ukoronować się królem Europy.